Ismét útra kel a Kórus a nyári kirándulás alkalmával

, Nincs hozzászólás

Jubilate kóruskirándulás 2018. július 20-26. Mariazell és Sopron között

1. nap: Indulás a kora reggeli órákban, folyamatos utazás két rövid pihenővel. Első állomásunk a császári főváros, Bécs lesz. Buszos, majd gyalogos városnézés: Kapucinusok temploma (Habsburgok temetkezési helye), Operaház, Természettudományi Múzeum, Parlament, Városháza, Hofburg, Graben, Szent István dóm. Majd rövid szabad program. Ezután továbbutazás a szállásra. Szállás elfoglalása Alsó-Ausztriában, Lackenhof környékén.
2. nap: Délelőtt Mariazellbe látogatunk, amely évszázadok óta a zarándokok szellemi központjaként ismert. Megtekintjük a gyönyörűen felújított bazilikát, idegenvezető bemutatásával, tiszteletünket tesszük a kegyszobor előtt, ezen kívül Magnus kápolnája, szentkút. Ezután városnézés. Délután többféle programunk lesz: szentmise, séta a városban és ott: Hagyományok háza vagy Likőrmúzeum vagy Patika vagy mézeskalácsüzem. Vásárlási lehetőség. Este szentmise és gyertyás körmenet.
3. nap: Melki apátság és Sankt Pölten.
Délelőtt a Szent Benedek-rendi melki apátság megtekintése, mely Wachau jelképeként az UNESCO világörökségi védelmét élvezi. Délután Városnézés Sankt Pöltenben: városháza, a barokk stílusú dóm, Herrenplatz, Ferences templom.
4. nap: Kismarton és környéke
Elindulunk Burgenland felé. Útközben rövid pihenő és séta az Alpok vonulatai között. Burgenlandban Fraknó várának megtekintése, ezután: Kismarton (Eisenstadt), városnézés, belépő az Esterházy kastélyba.
5. nap: Sopron és a Lővérek:
városnézés: Belváros: Tűztorony, Fő tér, Kecske-templom, Storno-ház, Várkerület, Vársétány. Lővérek, Károly-kilátó. Délután: Fertőrákosi kőfejtő.
6. nap: Fertő-tavi program: sétahajózás, Ruszt városnézés és séta, szabad program. Délután: a Páneurópai piknik helyszínének megtekintése. Este: Borkóstolás Fertőbozon. A Gloriett kilátóból a Fertő-tó megtekintése Fertőbozon.
7. nap: Doborján: Liszt Ferenc szülőháza, majd Nagycenk – Széchenyi-kastély, hársfasor, Széchenyi-mauzóleum. Délután utazás haza, rövid pihenőkkel.

Szállás: 2018. július 20-23. (3 éjszaka) Lackenhof környékén félpanzióval: Pension Sonnenhof
2018. július 23-26. (3 éjszaka) Fertőboz: Gloriett panzió félpanzióval.

Utazás: autóbusszal. Török István vállalkozó, Köröstetétlen.

A kirándulás teljes ára:
45 euro + 65.000 Ft.
Az ár tartalmazza:
– 3 éjszaka szállás félpanzióval Lackenhofban: Pension Sonnenhof
– 3 éjszakai szállás Fertőbozon félpanzióval: Gloriett panzió
– utazás autóbusszal, autópályadíjak Ausztriában és Magyarországon, a sofőr költségei
– belépők Ausztriában és Magyarországon.
Külön fizetendő: utasbiztosítás 4 napra. (kb 1800 Ft).