A Jubilate Kórus 2005. októberében alakult a Szolnok Belvárosi Plébánia, a Szolnok Szentlélek Plébánia, a Szolnok Szent József Plébánia, a Szolnok Vár Plébánia, a Szandaszõlõsi Plébánia, és a Rákóczifalvi Plébánia énekelni szeretõ híveibõl Kómár István atya, karnagy, egyben Rákóczifalva, Rákócziújfalu és Szandaszõlõs plébánosa vezetésével.

A Kórus bemutatkozása, elsõ fellépése 2005.12.28-án volt a Belvárosi Nagytemplomban, az ezt követõ agapén határozták el, hogy a Kórus neve Jubilate Kórus lesz.

A Kórus a próbákat a Szolnok Belvárosi Plébánia nagytermében tartja péntekenként 18-20 óra között. A Kórus az elmúlt években elsõsorban egyházi intézményekben lépett fel, de külföldre is ellátogatott. A kórus létszáma a szereplések alkalmával 35-40 fõ.

A Kórus tagjai 2009-ben elhatározták, hogy egyesületté alakulnak. A Jubilate Kórus Közhasznú Egyesületet a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Bíróság 1.Kny.60.037/2009/4 számú végzésével 2009. augusztus 10. napján jegyezte be.

Idõközben a jogszabályok változása két ízben is szükségessé tette az Alapszabály módosítását.
A legutóbb végrehajtott módosítás alapján a Szolnoki Törvényszék Pk.68.037/2009/17. számon (2015.11.20.) hozott végzésében elrendelte a kérelmezõ – az egyesülési jogról, a közhasznú jogállásról, valamint a civil szervezetek működésérõl és támogatásáról szóló 2011. évi CLXXV. törvény (Ectv.) szerinti – közhasznú jogállásának nyilvántartásba vételét.
Az Egyesület 2015-ben ár nem teljesítette a közhasznúsághoz szükséges meghatározott kritériumokat, ezért az Egyesület 2016. május 13-án megtartott közgyűlésén módosította Alapszabályát és ennek alapján kérte a Szolnoki Törvényszéktől a közhasznú jogállás nyilvántartásából való törlését és az egyesület nevének Jubilate Kórus Egyesület-re változtatását. A Törvényszék 2017. június 15-én kelt VÉGZÉS-ében a változás nyilvántartásba vételét rendelte el.